Şu an için Xbox Game Pass’taki en iyi oyunlar (Mart 2023)!

Xbox Game Pass programı büyüdükçe, Xbox Game Pass’taki en iyi oyunlar listemiz de büyüdü. Xbox Series X’in piyasaya sürülmesinden sonra Microsoft, Game Pass’ı ikiye katladı ve şimdi yalnızca konsolda 350’den fazla oyun sunuyor. Seçenek felci konusunda size yardımcı olmak için Microsoft’un abonelik platformundaki en iyi oyunları bir araya getirdik.

Xbox ve PC’de birçok başlık mevcuttur ve hatta bazılarının çapraz kaydetme desteği vardır. Oyunların çoğu, Game Pass Ultimate’a sahip olduğunuz sürece mobil cihazlarda da yayınlanabilir. Game Pass kütüphanesi de sürekli değişiyor, bu nedenle ekleme ve kaldırma duyuruları için aylık kılavuzumuza göz atın.

Star Wars Jedi: Fallen Order:

Franchise adını taşıyan oyunların onlarca yıldır piyasaya sürülmesine rağmen, en iyi Star Wars oyunlarının listesi oldukça küçük. Yıldız Savaşları Jedi: Düşmüş Düzen yine de ayrı duruyor.

Uzun zamandır sadece lisanslı bir oyun değil, iyi bir oyun olmakla ilgilenen ilk Star Wars oyunu. Sonuç, Star Wars’u daha az umursamayanlar için tamamen eğlenceli bir oyundur, ancak franchise hayranlarını bağlı tutmak için yeterli hayran servisine sahiptir. Oyun söz konusu olduğunda, Düşmüş Düzen Karanlık Ruhlar ışığı gibidir. Ayarlanmış savuşturma ve kaçma mekaniği ile sıkı bir kılıç oyununa sahiptir. Bununla birlikte, Fallen Order’ın zorluğunun yalnızca Dark Souls’a karşı değil, ana akım video oyunu pazarına karşı ayarlandığı açıktır. Bu nedenle, Fallen Order, Souls benzeri hayranlar için eğlenceli bir kargaşadır, ancak yine de türe yeni başlayanlar için erişilebilir durumdadır.

 Fallen Order , temel sürümü değil, yalnızca konsoldaki Game Pass Ultimate’a dahil olan EA Play’i gerektirir. Bu, oyunu temel aboneliğe de dahil eden PC sürümünden farklıdır.

Marvel’s Guardians of the Galaxy:

Galaksinin Koruyucuları, Marvel’in Yenilmezlerinin karışık çantasından sonra çok hoş bir sürprizdi: Üçüncü şahıs macerası, düşmanları alt etmek ve çok çeşitli gezegenlerde ve ortamlarda gezinmek için bir ekip olarak birlikte çalışmakla ilgili.

Oyun, kararlarınızın bazı geniş kapsamlı sonuçları ve hangi takım arkadaşlarını tercih ettiğiniz de dahil olmak üzere Mass Effect serisinden bir dizi şeyi ödünç almak için akıllıydı. Bu aynı zamanda, ikinci kez önyüklemek istiyorsanız, bu galaksi macerasına doğuştan gelen bir tekrarlanabilirlik sağlar.

Deathloop:

Roguelike çılgınlığı bize birkaç mücevher bıraktı ve Hades gibi önemli örnekler artık Game Pass’ta olmasa da, türün hayranlarının Deathloop ile başvurabilecekleri başka bir seçeneği var.

Oyun, roguelikes’in tekrarlayan oyununu alır ve ona benzersiz bir hikaye sunar – iki rakip suikastçı, gizemli Blackreef adasında bir zaman döngüsünde mahsur kalır.

Gün sonuna kadar listelenen sekiz hedefini bulup çıkarması ya da hayatta kalmaya çalışırken sıfırlanmasıyla yüzleşmesi gereken Colt olarak oynuyorsunuz. Her sıfırlamada, daha fazla bilgi edinebilir ve cephaneliğinizi geliştirebilir veya kimin kazandığını görmek için bir arkadaşınızın rakibinizin kontrolünü ele geçirebilmesi için çok oyunculuğu etkinleştirmeyi seçebilirsiniz.

Outer Wilds:

Outer Wilds , hakkında hiçbir şey bilmemeniz gereken bir oyundur. Tamamen keşif ve keşfe odaklanan Outer Wilds, aramaya devam etmenin tek çözümü olan açık bir dünya gizemi sunuyor.

Kısa bir özet bile spoiler olarak kabul edilebilir, bu yüzden yeni girmek istiyorsanız bu bölümü okumayı bırakın. Basitçe söylemek gerekirse, Outer Wilds Uzay Programının bir üyesi olan bir astronot olarak oynuyorsunuz.

22 dakikalık oyun içi sürenin ardından güneş bir süpernovaya dönüşerek oyunu bitirecek. Güneş sistemini keşfetmenize ve etrafınızda gizlenen gizemleri çözmenize izin veren aynı 22 dakikalık zaman sınırı ile hemen yeniden başlayacaksınız.

Sea of Thieves:

Sea of Thieves sizi bir korsanın yerine koyar ve Black Flag’ın yaptığı gibi değil (yine de şimdiye kadarki en iyi Assassin’s Creed oyunlarından biri olmasına rağmen). Bu sadece bir korsan derisi ile açık dünya aksiyon-macera oyunu değil Hırsızlar Denizi bir korsan simülatörüdür.

Keşfedilmemiş adaları yağmalamaktan geminize bir grup arkadaşınızla pilotluk yapmaya kadar, geliştirici Rare, Sea of Thieves’in her yönünü oyunlaştırmayı başarır ve her oyun görevini ne kadar sıradan görünse de ilgi çekici hale getirir.

Daha da önemlisi, oyunlaştırma bir özgürlük duygusuna yol açar. Sea of Thieves’da gevşek tesviye sisteminden kampanyayı oluşturan Masallara kadar hiçbir şey katı değildir. Hedefleri uygun gördüğünüz herhangi bir şekilde keşfetmekte ve ele almakta özgürsünüz ya da hedefleri tamamen görmezden geliyorsunuz.

Kendi başınıza yalnız bir deneyim yaşamanıza rağmen, Sea of Thieves bir grup arkadaşınızla mutlaka oynamanız gereken bir oyundur. Oyun, Game Pass ve Steam sürümleri arasında platformlar arası oyunu bile destekliyor, bu nedenle bir grup korsanı bir araya getirmek kolaydır.

Inside:

Playdead’in Limbo’su harikaydı, ancak Inside bulmaca çözme, ürkütücü atmosferler ve gizemli çevresel hikaye anlatımı hayranları için her şeyi başka bir seviyeye taşıyor. Bu 2.5Boyutlu başlıkta, dünyanıza sızmış ve bir şekilde köleleştirilmiş gibi görünen kötü güçlerden kaçan genç bir çocuğu oynuyorsunuz.

Neredeyse her şey bir tehdittir ve birden fazla ölüm size ne zaman kaçacağınızı, saklanacağınızı ve hayatta kalma yolunuzu ne zaman geride bırakacağınızı öğretecektir. Oynamak için kısa bir oyundur, ancak daha sonra uzun süre sizinle kalması garanti edilir.

Hi-Fi Rush:

Ocak ayının sonunda Microsoft’un Developer_Direct etkinliğinde gölge düşürülen Hi-Fi Rush, Game Pass’ta hemen bir patlama oldu.

Ritim aksiyon oyunu, elektro gitarla savaşan Chai adında genç bir adamı takip ediyor. Düşman saldırıları, ara sahneler ve zindan tuzakları dahil her şey oyunun ritmine göre hareket eder.

Aynı zamanda Devil May Cry serisindeki gibi bir dövüş derecelendirme sistemine de sahiptir. Chai dövüşlerinde yalnız değildir; Kedisi 808 gibi yoldaşları da vardır.

Slay the Spire:

Slay the Spire, roguelike unsurlara sahip bir güverte inşa oyunudur. Başlangıçta, her biri kendi kart setine sahip dört karakterden birini seçeceksiniz. Temel saldırı ve savunma kartlarına sahip bir başlangıç destesi verilir ve düşmanları yendikçe destenize yeni kartlar ekleyebileceksiniz.

Öncül olarak basit olmasına rağmen, Slay the Spire’ın oyun döngüsü hızla bağımlılık yapar. Oyun, farklı kartlarla keşfi teşvik edecek kadar dengelidir ve her koşuyu benzersiz kılar.

Belki karakteriniz büyük saldırılar oluşturmaya odaklanır ya da belki savunmaya odaklanır ve düşmanlarınız üzerinde statü etkileri yaratırsınız. Yolun ne olursa olsun, kuleyi öldürmek harika bir yolculuk.

Grounded:

Bir süredir gördüğümüz en büyüleyici bağımsız oyunlardan biri olan Grounded , bir Balı takip ediyor, arka bahçedeki karıncaların büyüklüğüne küçülen ve şimdi öğrenmek zorunda olan bir grup okul arkadaşıyla Çocukların öncülünü küçülttüm. hayatta kalmak için.

Örümcekler, güveler ve diğer yaratıklar gibi tehlikeleri tek başına veya en fazla üç arkadaşınızla donatın, keşfedin ve savaşın. Ne olduğunu öğrenmek ve tekrar büyük olmak için hikayeyi takip edin ya da sadece bir arka bahçede (yarı) cennete dalın.

Vampire Survivors:

Aylardır, PC oyuncuları Game Pass versiyonlarında Vampirden Kurtulanların tadını çıkarıyorlar, rogue-lite unsurlarının bağımlılık yaratan karışımı ile, kalabalık modu hayatta kalma, ve mermi cehennemi patlamalarının yanı sıra denemek için sonsuz miktarda silah.

Senin görevin zaman sınırlı oyun oturumunda hayatta kalmak ve olabildiğince çok altın toplamak, böylece bir sonraki kurtulan tekrar savaşmak için daha iyi malzemelerle donatılabilir.

Vampir ordularını amaçsızca sürmek ya da kendinizi mevcut en iyi silahlara ve stratejilere adamak isteyip istemediğiniz çok eğlencelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir