Sony InZone M9 oyun monitörü incelemesi: mükemmel PS5 HDR monitör?

PlayStation 5 ve Xbox Series X gibi yeni nesil konsollar, birçok oyuncuyu TV’ler yerine oyun monitörlerine itti ve Sony nihayet bu trendden yararlanıyor. InZone M9, Sony’nin ilk oyun monitörüdür.

PS5’E mükemmel bir eşlik eden 900 dolarlık bir ekran, ancak HDMI 2.1 desteği, G-Sync uyumluluğu ve mükemmel dengelenmiş hdr’si nedeniyle hala PC için en iyi 4K monitörler arasında.

Tam Dizi Yerel Karartma (FALD), en iyi monitörleri toplamaya değer bir HDR görüntüsü sağlamak için merkez sahneye çıkıyor, ancak InZone M9 çok daha fazlasını sunuyor. Örneğin PS5 için özel olarak tasarlanmış özellikler var ve fiyatı göz ardı edilemeyecek kadar iyi.

Tüm kutuları ve ardından bazılarını işaretleyen bir oyun monitörü arıyorsanız, InZone M9 tam size göre.

Mükemmel PS5 arkadaşı:

InZone M9, özellikle PlayStation 5’in yanında harika görünüyor. Fütüristik bir görünüm için siyah bir iç mekanın etrafına sade beyaz plastik saran monitör ile birbirleri için özel olarak üretilmiştir. Monitörün arkasında, konsoldaki LED’lerin görünümüne uyacak şekilde ayarlayabileceğiniz PS5 gibi bir parıltı bile var.

Stand, işlerin korkaklaştığı yerdir. Çoğu monitör standında bulduğunuz standart ikisinden farklı olarak üç ayağı vardır. Kesinlikle benzersiz bir görünüm ve sıkışık masalarda büyük bir yer tasarrufu sağlıyor.

Sony’nin buradaki ergonomi ile ne düşündüğünden emin değilim. Sadece yeterince uzun. En yüksek noktasında bile boynumu aşağı eğmediğim bir pozisyon bulamadım.

Yükseklik ayar aralığı da çok düşüktür, bu nedenle istediğiniz şekilde ayarlamak için çok az yer vardır. Masanız ve sandalyenizle yükseklik ayarı için çok yeriniz yoksa, InZone M9 monitör kolu olmadan kullanmak rahatsız ediciydi. Yardımcı olacak bir eğim ayarı dokunuşu var, ancak çoğu durumda yine de boynunuzu eğiyor olacaksınız.

Ergonomi utanç verici çünkü M9 ve standı gerçekten harika görünüyor. Sony, görünümün ötesinde ps5’ten de yararlandı. M9, ps5’inizde ne yaptığınıza bağlı olarak düşük gecikmeli Oyun modu ile kalite odaklı Sinema modu arasında geçiş yapabilen otomatik bir tür moduna sahiptir.

Daha da önemlisi, M9 otomatik HDR ton eşlemesi yapar. PS5, M9’u monitör olarak algılayabilir ve Sony’nin ekranına hitap etmek için tükürdüğü renk ve parlaklık değerlerini ayarlar. Aşağıdaki performans bölümlerinde buna daha fazla değineceğim, ancak spoiler uyarısı: HDR ton eşlemesi gerçekten çok iyi.

InZone M9’u kontrol etme:

M9’un çok çeşitli bağlantı noktaları vardır: ps5’te 120hz’de 4K’YI desteklemek için iki HDMI 2.1, tek bir DisplayPort 1.4 bağlantısı ve hatta USB-C desteği. USB-B bağlantısını PC’nize bağlarsanız ve KVM anahtarı sayesinde birkaç USB bağlantı noktası elde edersiniz M9’un içinde, sadece girişi değiştirerek çevre birimlerinizi cihazlar arasında değiştirebilirsiniz. Hepsi burada.

Daha heyecan verici olan OSD. Acer Predator X28 gibi monitörlerdeki menüleri övdüm ama onlar bile M9’a mum tutmuyorlar. Monitörün sağ tarafının arkasındaki kumanda çubuğuyla gezinmesi çok kolay olan büyük, net bir şekilde okunaklı ve anlaşılır bir OSD elde edersiniz. Sony ayrıca ayrı bir güç düğmesi kullanır, böylece ekranı yanlışlıkla kapatmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir