iPhone 15: çıkış tarihi ve fiyat tahminleri, sızıntılar, söylentiler ve daha fazlası!

iPhone 14 ve iPhone 14 Pro ne kadar harika olursa olsun, ikisi de bu noktada zaten birkaç aylık ve iPhone 15 hakkındaki söylentiler devam ediyor. Yine de, Apple genellikle sonbaharda iPhone duyuruları yaptığı için iPhone 15 modellerinin düşmesine birkaç ay kaldı. Başka bir deyişle, söylentilerin internette dolaşması için hala çok zaman var.

Size kolaylık sağlamak için iPhone 15’in tüm raporlarını ve söylentilerini burada tek bir yerde tutuyoruz, ancak bunların hepsinin hala sadece spekülasyon olduğunu unutmayın.

Apple resmi bir duyuru sırasında onaylayana kadar hiçbir şey kesin değildir. Yine de, söylentilerin çoğu bize her yıl ne bekleyeceğimiz hakkında bir fikir veriyor, bu da sürprizleri seviyorsanız talihsiz bir durum. İşte iPhone 15 hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey!

Apple, iPhone mini’yi iPhone 12 serisi ile piyasaya sürmesine ve iPhone 13 serisi ile birlikte tutmasına rağmen, iPhone 14 çıktığında mini emekli oldu.

Daha büyük iPhone 14 Plus ile değiştirildi, 5,4 inçlik bir ekrandan 6,7 inçlik devasa bir ekrana (iPhone 14 Pro Max ile aynı), standart iPhone 14 ve iPhone 14 Pro 6,1 inç boyutunda kaldı. önceki nesillerden.

Apple’ın buna iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max özellikli iPhone 15 serisi ile devam etmesi bekleniyor. Bu sefer standart iPhone 15’in 6,2 inçlik bir ekrana sahip olması bekleniyor, bu da iPhone’un 14’ünün 6,1 inçlik ekranından küçük bir değişiklik. iPhone 15 Pro, iPhone 15 Plus ve iPhone 15 Pro Max dahil olmak üzere diğer telefonların geçen yıl olduğu gibi aynı ekran boyutlarını korumaları bekleniyor. Bu, 15 Pro için 6,1 inç ve iPhone 15 Plus ve iPhone 15 Pro Max için 6,7 inç ekran anlamına gelir.

Ancak iPhone 15 Pro Max’in adı farklı olabilir. “Pro Max” in Apple Watch Ultra’ya benzer şekilde “Ultra” takma adıyla değiştirilebileceğine dair söylentiler dolaşıyor.

iPhone’un sert bir yeniden tasarımdan geçmesini bekleyen Apple hayranları, iPhone 15’in çoğunlukla iPhone 14’e benzeyebileceğinden hayal kırıklığına uğrayabilir. Ancak ShrimpApplePro adlı bir sızıntıdan, iPhone 15 Pro tasarımının daha ince çerçeveler ve kavisli kenarlarla biraz farklı olabileceğini iddia eden bir söylenti var, ancak ekran düz kalacak.

Bu daha ince çerçeve olasılığı, Mart ayı başlarında ShrimpApplePro tarafından güçlendirildi ve leaker, “iPhone 15 serisinin ön cam panelinin gerçek hayattaki videosu” olarak tanımlanan kısa bir video klibi tweetledi.”

En soldaki panel ve orta panel, sırasıyla iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max için olasıdır. Her ikisi de iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max öncekilerden belirgin şekilde daha ince çerçevelere sahip görünüyor. Bu arada, en sağdaki panel biraz daha kalın bir çerçeveye sahip ve büyük olasılıkla normal iPhone 15’in ekran paneli. Ayrıca video, iPhone 15’in tüm modellerinin Dinamik Adayı alacağını gösteriyor.

Dinamik Ada hapı ve deliği kesimi iPhone 14 Pro modellerine özel olsa da, Apple bunu tüm iPhone 15 modellerine genişletiyor gibi görünüyor. 9to5mac’den bir görüntü, yaklaşan iPhone 15’in Dinamik bir Ada ile nasıl görüneceğini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir