Apple’ın VR kulaklığı erken piyasaya sürülebilir ve bu riskli olabilir!

Tim Cook, şirketin güçlü tasarım ekibinin itirazlarına rağmen Apple’ın Reality Pro karma gerçeklik kulaklığını mümkün olan en kısa sürede piyasaya sürmesini istedi.

Hareket, cihazın bu yaz piyasaya sürüldüğünde prime time için hazır olup olmayacağı konusunda soruları gündeme getiriyor.

Haber, eski bir Apple mühendisini kaynak olarak gösteren Financial Times’tan (FT) geliyor.

Bu mühendisin kulaklık projesi üzerinde çalıştığı bildirildi ve Apple’ın yıllarca ertelemelerden sonra Reality Pro’yu piyasaya sürmesi için “büyük baskı” olduğunu belirtti.

Ft’ye göre, gecikmeler ve ardından bu yıl piyasaya sürülmesi, Apple’ın operasyonları ve tasarım ekipleri arasındaki bölünmeyi yansıtıyor.

Aslında, çıkış, “Apple’ın iç tartışmalarına aşina olan birden fazla kişiye atıfta bulunarak, 2016’da projenin başlangıcından itibaren bölünmelerin belirgin olduğunu iddia ediyor.”

Operasyon ekibi bir yandan bir dizi kayak gözlüküne benzeyecek ve kullanıcıların yenilenen bir FaceTime aracılığıyla ”sürükleyici 3D video izlemelerine, etkileşimli egzersizler yapmalarına veya gerçekçi avatarlarla sohbet etmelerine olanak tanıyan “birinci sürüm” bir kulaklık seti başlatmak istedi.”

Ancak bu, üyeleri Apple’ın teknolojinin bir çift artırılmış gerçeklik gözlüğü çıkaracak kadar olgunlaşmasını beklemesini isteyen tasarım ekibiyle pek iyi oturmadı. Sonunda bu fikir, COO Jeff Williams ve operasyon ekibinin yanında yer alan Tim Cook tarafından reddedildi.

Kulaklığı bu yıl duyurma dürtüsü, Apple’ın teknolojiyi mükemmelleştirip rakiplerini süpürmesini beklemek yerine, kendisini yeni ortaya çıkan karma gerçeklik alanında mümkün olan en kısa sürede kurmak istediği anlamına gelebilir. Bu, Apple için normun dışında ve operasyon tarafının daha önce şirketin tasarımcıları tarafından kullanılan gücü kazandığını öne sürüyor.

Çıkış tarihinden önce buğulanırken, özellikle kullanıcılar kulaklığın tam olarak hazır olmadığını hissederse, Apple için riskler daha büyük olabilir. Söylentiler pahalı, üst düzey bir cihaz olacağını iddia etti ve FT, Apple’ın ilk yılında yalnızca yaklaşık bir milyon adet Reality Pro satmayı beklediğini iddia ediyor.

Yine de bu, CCS Insight analistlerine göre sanal gerçeklik kulaklık pazarının% 10’unu yakalayabilir ve bu da Apple’a kulaklığın yeteneklerini genişletmesi ve gelecekte çekiciliği için bir dayanak noktası sağlar.

Bununla birlikte, bir milyon birim rakam cömert olabilir ekran endüstrisi uzmanı Ross Young, bir milyon birimin “çok yüksek” olduğunu söyleyerek habere tepki gösterdi çünkü Apple’ın mikro OLED tedarikçisi “bir yılda bu kadarını yapamaz.”

Reality Pro, Apple’ın 2015’te piyasaya sürülmesinden bu yana yeni bir ürün kategorisine ilk adımı olacak ve bu nedenle riskle dolu. Haziran ayında Apple’ın Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) beklenen bir duyuru ile Tim Cook’un kumarının karşılığını alıp almayacağını yakında öğrenebiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir