Apple Watch Series 8 incelemesi: En iyi Apple Watch daha iyi oluyor!

2022’de Apple Watch bilinen bir miktardır ve Apple’ın portföyündeki en tanınmış ürünlerden biridir. Bu yüzden Apple Watch Series 8’e baktığınızda ne bekleyeceğiniz konusunda oldukça iyi bir fikriniz var.

Takması kolay olmalı, birçok sağlık özelliğine sahip olmalı ve herhangi bir akıllı saatte bulabileceğiniz en iyi yazılımı sunmalıdır.

Apple Watch Series 8’i bir süre taktıktan sonra tüm bunların doğru olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Series 8’i giymek bana geçen yıl giydiğim Apple Watch Series 7’mi hatırlattı çünkü Series 8 neredeyse onunla aynı.

Bu şekilde iPhone 14’e çok benziyor. Apple, tekerleği Apple Watch Series 8 ile yeniden icat etmedi ve bunun nedeni, eğrinin o kadar ilerisinde olması gerekmediği için.

İsterseniz buna “sıkıcı” veya “mülayim” deyin, ancak bu Apple Watch Series 8’in paranın satın alabileceği en iyi akıllı saat olmasını engellemez.

Apple Watch Serisi 8 Tasarımı:

Apple Watch Series 8’in tasarımında neler oluyor? Apple Watch’a benziyor. Apple, orijinal Apple Watch’un 2014’te piyasaya sürülmesinden bu yana çok net ve odaklanmış bir tasarım yaklaşımına sahipti ve yeni modeller y-ıllar içinde işleri iyileştirirken, genel estetik pek değişmedi.

Bu kadar iyi bir tasarım temeliniz olduğunda, bunun neden olduğu anlaşılabilir.

Apple Watch Series 8’i 41mm veya 45mm kaplamada (sahip olduğum versiyon) alsanız da, her ikisi de gün boyu ve hatta uyku izlemeyle ilgileniyorsanız gece boyunca giymek harika hissettiriyor.

Saat bileğime rahatça oturuyor, kare şekli şahsen bakmayı sevdiğim bir şekil ve WR50 derecesi 50 metreye kadar suya batma için su yalıtımı sağlıyor.

Apple’ın Apple Watch’un tasarımını gerçekleştirmesi de şimdiye kadar olduğu kadar mükemmel. Menüler veya bildirimler arasında gezinirken, Digital Crown etkileşim kurmak için harika hissediyor.

Altındaki yan düğmeye basmak, uygulamaları değiştirmek veya Apple Cüzdan’ı açmak için harika bir dokunuş sunar. Yeni bir saat kayışı takmaya hazır olduğunuzda, Apple’ın bant sistemi kullanımı en kolay olanlardan biridir.

Apple Watch’un nasıl göründüğünü hiç sevmediyseniz, Apple Watch Series 8 bu görüşü değiştirecek hiçbir şey yapmaz. Ancak Apple Watch’un nasıl göründüğünü ve hissettiğini seviyorsanız, Series 8 daha çok sevdiğiniz şeydir.

Apple Watch Serisi 8 Ekranı:

Apple Watch Series 7’nin öne çıkan özelliği, daha büyük ekranı ve daha ince çerçeveleriydi ve bu da küçük ekranda her zamankinden daha fazla içerik görmenizi sağladı.

Apple Watch Series 8 aynı tasarımı geri dönüştürüyor ve tıpkı geçen yıl olduğu gibi gerçekten etkileyici bir izleme deneyimi yaratıyor. Saat yüzlerinin parlaması için yer var, bildirimler ekranın en kenarlarına yayılıyor ve uygulamalarda / menülerde gezinmek asla kısıtlayıcı gelmiyor özellikle daha büyük 45 mm modelde.

Ve bu kadar etkileyici olan sadece ekranın boyutu değil. Renkler canlılıkla açılır, metin kolayca okunabilir ve 1.000 nit tepe parlaklığı, saati güpegündüz bile kolayca okuyabilmenizi sağlar.

Uygulamalarla veya bildirimlerle etkileşimde bulunmadığınızda, Apple Watch Series 8, saat yüzünüzün soluk bir sürümünü her zaman göstermek için her zaman açık bir ekrana sahiptir.

Apple Watch, Series 5’ten bu yana her zaman açık bir ekrana sahipti, bu yüzden yeni bir şey olmasa da, hala en sevdiğim Apple Watch özelliklerinden biri olmaya devam ediyor.

Bileğimi kaldırmaya gerek kalmadan ustaca aşağıya bakıp zamanı, hava durumunu ve diğer bilgileri görebilmek son derece kullanışlıdır ve daha ucuz Apple Watch SE 2’nin en büyük eksik özelliklerinden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir