2023 için en iyi video oyun konsolları!

Oyuncu olmak için harika bir zaman konu platform seçimi olduğunda, hiç bu kadar fazla seçenek mevcut olmamıştı.

Bir PlayStation 5 alabilir ve katil münhasır serisinin tadını çıkarabilir veya Xbox Series X’in derin oyun kütüphanesine dalabilirsiniz (Game Pass olan harika anlaşmadan bahsetmiyorum bile).

Fandomlar bir yana, iki büyük konsol arasındaki yarış düşündüğünüzden daha yakın.

Veya taşınabilirlik bir öncelikse, zamana göre test edilmiş Nintendo Switch’i veya hatta daha deneysel Steam Deck’e bir şans vermeyi düşünüyor olabilirsiniz.

Tüm bu sistemlerle önemli miktarda zaman harcadık ve hangisini seçerseniz seçin sağlam bir seçim olduğunu güvenle söyleyebiliriz.

Etkileyici görsellerden pürüzsüz performansa ve oyun deneyimlerinizi hareket halindeyken alma yeteneğine kadar bu cihazlarda herkes için bir şeyler var.

Oyun ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, sizin için doğru video oyun konsolunu bulmanıza yardımcı olacağız. Bunlar 2023’te satın alınabilecek en iyi video oyun konsolları.

Play Station 5
En iyi oyun konsolu
:

Neden bunu satın almalısınız: Tüm zamanların en popüler konsollarından birinin en son yinelemesidir ve bugüne kadarki herhangi bir konsolun en iyi özel serisine sahiptir.

Kimin için: Herkes için.

PlayStation 5’i neden seçtik: Yıldırım hızında yükleme hızları, yeni bir denetleyici ve olağanüstü bir dizi başlık (hayran favorileri ve yeni özel ürünler dahil) ile PS5, mevcut en iyi tak ve çalıştır oyun platformudur.

Her şeyden önce, PS5 şu anda oyunlar söz konusu olduğunda üstünlüğe sahip. PlayStation oyuncuları, God of War: Ragnarok, Horizon Forbidden West ve Spider-Man: Miles Morales gibi Sony münhasırlarının tadını çıkarıyor.

Öte yandan Xbox hayranları, daha ince bir üst düzey özel listeye tabi tutuldu. Sony ayrıca nihayet geriye dönük uyumluluğu da beraberinde getirdi ve PS5 çoğu PS4 oyununu oynayabilecek, böylece The Last of Us Part II ve Ghosts of Tsushima gibi yeni nesil oyunları kaçırmayacaksınız. PS5 şu anda en iyi oyun kütüphanesine sahip.

Ancak Ps5’in sağlam lansman serisi denklemin sadece bir parçası. DualShock 4’ten biraz daha büyük olan yeni DualSense denetleyicisi, force feedback’in asla elde edemediği oyun deneyimine kesin bir dokunuş hissi katarak dokunsal geri bildirimi iyileştiriyor.

Örneğin, bir kirişi geri çekmek için dayanıklılık çubuğunuzu boşaltıyorsanız veya kilitli bir kapıyı kırmaya çalışıyorsanız, el tetikleyicileri bu gerginliği iletebilir.

Elbette, denetleyicinizden biraz daha fazlasına ihtiyacınız varsa, Sony’nin geliştirilmiş DualSense Edge denetleyicisini her zaman kullanabilirsiniz.

Çevre birimleri ve donanımdan bahsetmişken, konsolun her iki yinelemesi de Ryzen serisinin değiştirilmiş bir sürümünde çalışan sekiz çekirdekli bir CPU da dahil olmak üzere AMD yongalarını kullanıyor.

Ps5’in GPU’su da amd’den geliyor ve oyunlarda daha gelişmiş aydınlatmaya olanak tanıyan ışın izleme gibi kaynak yoğun süreçleri desteklerken 10,28 teraflop güç sağlıyor. Ayrıca Xbox One S ve Xbox One X ile uyumlu hale getiren bir 4K Blu-ray oynatıcı ile birlikte gelir.

Meslekten olmayanlar açısından, PS5 teknik olarak Xbox Series X’ten daha az güçlüdür, ancak yine de bir yumruk atıyor ve son nesil konsollardan büyük bir yükseltmeyi temsil ediyor.

Tüm bunların yanı sıra, PS5 yakında PlayStation VR2’DE kendi sanal gerçeklik kulaklığına sahip olacak – henüz bir test çalışması yapma şansımız olmadı, ancak lansman başlıkları listesi çok etkileyici.

Diskler sizin işiniz değilse ya da sadece biraz para kazanmak istiyorsanız PS5 Dijital Baskısından başka bir yere bakmayın.

Standart Ps5’ten 100 $ daha ucuza satılıyor ancak teknik özellikler açısından aynı. İkisi arasındaki tek fark, Dijital Baskının disk sürücüsünün olmamasıdır, yani Ultra HD Blu-ışınları denklemin dışındadır ve dijital indirmelere güvenmeniz gerekir. Lansman dizisi de dahil olmak üzere diğer her şey aynı kalır.

Xbox Serisi X
En iyi Microsoft oyun konsolu:

Bunu neden satın almalısınız: Şu anda mevcut olan en güçlü Xbox ve Game Pass cazip bir değer.

Kimin için: Mümkün olduğunca çok sayıda yeni oyunu en iyi görsel doğrulukla oynamak isteyen oyuncular.

Xbox One X’i neden seçtik: Xbox Series X bir teknoloji merkezidir.

Konsol, Xbox One X’in iki katından bahsetmiyorum bile, 12 TFLOPS güce ve Xbox One’dan sekiz kata kadar daha fazla grafik performansa sahiptir.

Xbox Series X ayrıca 16GB GDDR6 RAM’e sahiptir ve değişken yenileme hızını, Değişken Hızlı Gölgeleme teknolojisini ve düşük gecikmeli modu destekler. oyunlarınızdan daha iyi yanıtlar. Bu yeni nesil konsoldaki güç, oyuncuları şaşırtacağından emin o zaman bunun için gerçek yeni nesil oyunlar mevcut.

Series X lansman serisi bir süredir biraz cansızdı Halo Infinite büyük lansman başlığıydı ve o zamandan beri tükendi – ancak 2023, konsol için Redfall ve Starfield gibi özel başlıklarla birlikte büyük bir yıl olacak gibi görünüyor. yol boyunca diğer birçok lansmanla birlikte yıl.

Bu arada, Xbox Series X sahiplerinin oynayacak oyun sıkıntısı yok.

Xbox Series X, Xbox One’ın yaptığı gibi önceki tüm Xbox oyunlarını destekleyecektir. Bu, belirli Xbox, Xbox 360, Xbox One ve Xbox Series X oyunlarını yeni makinede oynayabileceğiniz anlamına gelir; bu, oyunu korumak için büyük bir kazançtır.

Xbox ayrıca oyundaki en iyi anlaşma olan Game Pass’a da ev sahipliği yapıyor. Listede 100’den fazla ağır vuruşlu oyun ve Project xCloud entegrasyonu vaatleriyle oyuncular, düşük bir aylık ücret karşılığında yeni oyunları keşfedebilir ve test edebilir.

Kütüphane de son nesil atmalardan oluşmuyor; Dışarı çıkıp hemen satın alacak olsaydınız size bir prime’a mal olacak birçok yeni birinci taraf başlığı var. Game Pass’ın PC’de de mevcut olduğu göz önüne alındığında, X Serisi ayrıca Sony’nin tekliflerinden daha fazla platformlar arası fırsata izin veriyor.

Xbox Series X güçlü bir makine olsa da, aynı zamanda şaşırtıcı derecede sessiz bir makinedir.

Konsolun soğutma mimarisi inanılmaz derecede verimlidir, o kadar ki konsolun zaman zaman açık olup olmadığını merak edebilirsiniz. Xbox One, kıyaslandığında, olabildiğince gürültülü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir