2023 için en iyi hoparlörler: müzik ve daha fazlası için harika hi-fi seçenekleri!

Doğru, akla gelebilecek hemen hemen her amaç için hoparlörler var döner tablanız, tv’niz, oyun konsolunuz, bilgisayarınız için ve liste uzayıp gidiyor.

İster ev tipi kule hoparlörler, zarif ve zarif kitap rafları, taşınabilir Bluetooth hoparlörler veya çok yönlü bağlantılı hoparlör sistemleri arıyorsanız, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir hoparlör çözümü vardır.

Ancak aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok yeni ve eski hoparlör markasıyla, seçim için şımartılmak bir engel olabilir. Bütçe, yeni en iyi arkadaşlarınızla hangi ses bileşenlerine sahip olduğunuz veya eşleştireceğiniz ve bu yüksek teknolojili hi-fi’yi ne tür bir alana yerleştireceğiniz gibi hususlara büyük önem verilmelidir (bu konuda daha fazlası yazının altındaki SSS bölümümüzde).

Özel ses uzmanları olarak, size şu anda satın alabileceğiniz en iyi hoparlörleri bir araya getirmek için sayısız saatlerce araştırma, karşılaştırma ve test üzerinde çalıştık.

KEF Q750

Modern dinleme çağı için mükemmel bir hoparlör seti söz konusu olduğunda, KEF tekrar tekrar ortaya çıkan güçlü bir isimdir.

Sağa sola defne kazandıran bir dizi KEF dolabı ve sürücüsünün arkasındaki fikir, mücadele etmekle görevlendirildikleri her müzik ve film türünün kapılarını açan ultra stilize, yüksek performanslı ekipman.

Bu bizi KEF Q750’ye götürür: tüm dinleme ihtiyaçlarınız için üretilmiş kule hoparlörler. Siyah, beyaz ve ceviz kaplamalarda (ayrı olarak satılan mıknatıslanmış ızgaralarla) mevcut olan Q750, hi-fi sisteminizdeki diğer hoparlörlerin dokunamayacağı ayrıntıları kazmak için sıfırdan tasarlandı.

Tweeter’ı orta kademe koninin ortasına yerleştiren muhteşem Uni-Q sürücü dizisine sahip KEF’İN bu yerleştirme seçimi fikri, akustiği daha önce hiç olmadığı gibi üç boyutlu ses sahnelemeyi en üst düzeye çıkaracak şekilde birleştirmektir.

Bu tür ifadeler ses alanına çok sık atılırken, diyelim ki Q750 sizi gerçekten canlı bir konserdeymişsiniz veya bir sinemada oturuyormuşsunuz gibi hissettirecek

Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Editions

Analog seven vinil ineklerden en seçici dijital savunuculara kadar, yelpazedeki odyofiller Bowers & Wilkins’in kulağa harika gelen bir hoparlör yaptığını kabul edebilir.

S & B 606 S2 yıldönümü hoparlör serisi, serinin 25. yılını (2020’de piyasaya sürüldü) kutlamayı temsil ediyor ve bu stand montajlı kitaplık hoparlörleri, bu kadar mütevazı boyutta büyük, keskin sesleri için en iyi listelerin başında geliyor. paket.

Ucuz olmasalar da, çift başına yaklaşık bin dolar, hoparlör araştırmanızla kovalamacayı kesmek ve varsayımları durdurmak istiyorsanız, B & W 606 S2’ler tartışmasız en net, en tanımlanmış ve en kesin sesi sunar. Bu sınıf ve aralıktaki herhangi bir hoparlörün tam durağı.

Ayrılmış Çift Kubbeli tweeter’ları efsanenin ürünüdür ve farklı örgü görünümüyle Continuum konisi, B & W’nin amiral gemisi Diamond serisi hoparlörlerini bulduğu aynı hassas sürücüdür.

Siyah, beyaz ve meşe kaplamalarda mevcut olan bu pasif kitaplık hoparlörleriyle yanlış gidemezsiniz. Ve eğer onlardan hoşlanıyorsanız ve sistemi ev sinemanıza uyacak şekilde genişletmek istiyorsanız, 600 serisi kuleler, daha kompakt 607 S2 kitap rafları ve HTM6 S2 orta hoparlörü de içerir.

SVS Prime Tower Surround System

Ev sinema alanınız için mükemmel fiyat, performans ve muhteşem ayrıntılı ses karışımının peşindeyseniz, SVS Prime Tower Surround kitinden daha iyi bir seçenek yoktur.

Sınıflarında (ve üstünde) favorilerimiz arasında kolayca yer alan beş hoparlörden oluşan güzel bir set olan Prime serisi, ev ses deneyiminizi bir sonraki seviyeye taşıyacak.

Daha büyük sistemin bir parçası olarak hizmet etmediğinde stereo olarak harika ses çıkaran bir dizi odyofil sınıfı kule ile sabitlenen Prime kit, bu fiyata rakipsiz olan sürükleyici bir dinleme deneyimi sunuyor.

Ses, ön, yan ve arka arasında akıcı bir şekilde kayarak, genellikle çok daha pahalıya mal olan hoparlörlerde görmeyi beklediğimiz ayrıntıyı sağlar.

Standart beş hoparlörlü kitin bir subwoofer ile gelmediğini belirtmekte fayda var. Tam, gürleyen sinema deneyimi için, şirketin SVS PB-1000 destekli subwoofer gibi mükemmel seçeneklerinden birini eklemenizi öneririz.

5.1 sistemlerinin, hoparlörleri tavandan asmak veya süslü ateşlemeli hoparlörlere yatırım yapmak zorunda kalmadan harika ev sineması sesine ve daha büyük Dolby Atmos sistemlerine güzel bir basamak taşı almak isteyenler için mükemmel bir başlangıç yeri olduğunu düşünüyoruz.

Hepsinden iyisi, SVS Prime sistemindeki her konuşmacı, daha büyük bir kuruluma sıçramaya karar verdiğinizde güve yiyeceğiniz türden bir şey olmak yerine, yükseltmelerle sürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir